Firma Drevozet bola založená v roku 2015. Primárne sa venujeme drevorezbe, vyrábaniu doplnkov a dekorácií do záhrad, ako sú napr. drevené sochy zvierat alebo kvetináče, ktoré nájdete na našom eshope, rovnako ako aj kuchynské potreby. Vyrábame aj rôzne dekorácie z dreva do interiéru, ktoré sa hodia ako na chatu, tak aj do bytu.

O výrobu niektorých našich produktov sa stará náš drevorezbársky umelec, ktorý sa tomuto krásnemu remeslu venuje už cez 30 rokov. Drevorezbárske sochy sú opracované najmä motorovou pílou a detaily sú dorábané použitím rezbárskeho noža, rezbárskeho dláta, rôznych elektrických nástrojov, prípadne sa používa technika vypaľovania pre estetickú dokonalosť.

Sochy bývajú vyrobené väčšinou zo smreku, z topoľa alebo z lipy, prípadne z červenej čerešne. To všetko záleží podľa dostupnosti daného druhu dreva. Všetky sochy sú natreté olejom na drevo proti červotočom, dažďu, slnku a vetru. Sochy odporúčame na zimu prikryť plachtou alebo preniesť pod strechu, aby na ne nesnežilo. Najideálnejšie je sochu každý rok či dva natrieť lakom alebo olejom na exteriérové drevo vhodným pre nové a predtým natierané, vonkajšie drevené povrchy. Bude dlho vyzerať ako nová a zvýši sa tým aj životnosť sochy.

Doba výroby je rôzna a záleží od konkrétnej sochy. Zväčša sa pohybuje od 2 do 6 týždňov. Pre viac informácií o výrobkoch nás prosím neváhajte kontaktovať.

Naša filozofia

Náš súdržný tím je orientovaný na klienta. Otázky a námietky verejnosti voči našim aktivitám berieme vážne a reagujeme na ne konštruktívne a proaktívne. Vhodné riešenia problémov sa tvoria v spolupráci s našimi zákazníkmi.